Oktoobri ülevaade

Oktoober on olnud töine nagu viimased kuud ikka, aga olen mõned sammud muutuste suunas ka teinud. Esiteks olen hakanud müüma ühisrahastuse laene maha juurdehindlusega. Müüma hakkasin sellepärast, et lao ost oli plaanis, ning tagavaradest päris kõike ei tahtnud kasutusse võtta. Ja paari nädalaga tuligi kolm tuhat 1-2% juurdehindlusega tagasi. Twinost sain täielikult välja. Seal ei saanud mingit hilinenud laenu müüa, aga laenuvõtja hakkas vist uuesti maksma ja müüsin selle viimase ka maha, et mul ei oleks seal enam midagi.

Teiseks ladu on ka nüüd ostetud ja seega esimene kinnisvara on Soomes ka soetatud. Ladu tuli koos rentniku ja laenuga. Siin kogu ostmise protsess on eriti lihtne, lihtsalt paar allkirja ja ladu koos laenuga vahetab omanikku. Ei pea mööda pankasid kolama ja laenu lunima ning otsima notareid. Esimene aasta laenupõhiosa ka maksma ei pea, mis on hea, sest tootlusele see mõjub hästi, aga samas halb selles suhtes, et põhiosa ei kogune seni omale.  Igatahes esialgu on plaanis neid tasapisi juurde soetada. Esialgu on pähe tulnud sellised miinused ja plussid:

  • sissemakse 1/3 kogu hinnast (sinna ei anna pangad nii suurt % laenu nagu korteritele)
  • likviidsus

+

  • kuna tegemist on väikese laoga siis rentniku leidmine peaks olema lihtne + asukoht on hea
  • kommunaalid on mitu korda madalamad kui korterites (oluline siis kui peaks tühi kuu olema
  • sisustus puudub, seega sellele 0€ kulutust ja ei ole hooldust
  • lihtne seest ümber ehitada kui peaks vajadus tekkima
  • sama tootlus mis ühisrahastuses viimasel ajal (esimene aasta palju parem) ja palju väiksema riskiga

Kolmandaks võtsin vastu otsuse lõpetada töö ettevõttes kus olen peaaegu 13 aastat tööl olnud. Mitu aastat on olnud tahtmine midagi muuta töö osas. Nüüd kui lahkumisavaldus on sisse antud lõpetaks meeleldi seal käimise päevapealt, leping paraku nii ei luba, aga eks vaatab kui vastutulelikud seal ollakse. Nüüd saan hakata keskenduma sellele mis mind tegelikult huvitab, pealegi olen sellega juba 3 kuud põhitööna tegelenud.

Igatahes uude aastasse on minek suurte muutuste ja plaanidega!

Lisa kommentaar

Täida nõutavad väljad või kliki ikoonile, et sisse logida:

WordPress.com Logo

Sa kommenteerid kasutades oma WordPress.com kontot. Logi välja /  Muuda )

Twitter picture

Sa kommenteerid kasutades oma Twitter kontot. Logi välja /  Muuda )

Facebook photo

Sa kommenteerid kasutades oma Facebook kontot. Logi välja /  Muuda )

Connecting to %s